Gülşah Sermet Çezik

fb_img_1446821374567

1993- 1994 yılları olacak saniyorum. Çünkü ilkokul 4. sınıftaydim. Çok kalabalık bir sinifta okudum. Birgün öğretmenimiz büyüyünce kimler hangi mesleği yapar tahminde bulunuyordu isim isim. Çok ön planda olan bir öğrenci değildim ben. Kalabalık bir sinifta orta halli bir çocuktum yani. Sirayla arkadaşlarım hakkındaki tahminlerini söyledi. Gürbey vardı sınıf arkadaşım. Onun için doktor olur demişti. Sıra bana geldiğinde ise ” Gülşah’ dan iyi bir ana okulu öğretmeni olur” demişti. Eve geldiğimde çok ağlamistim. Öğretmenim arkadaşıma doktor dedi benim içinse ana okulu öğretmeni olur dedi diye. Çok içerledim bu durumu.

Yıllar geçti. Sosyal medya aracılığıyla arkadaşlarımızın hayatlarını takip eder olduk. Arkadaşım Gürbey şimdi Galatasaray’ in doktorlarından. Bende 10. Yılını çalışan bir ana sinifi öğretmeniyim. İşimi çok seviyorum. Hatta üniversiyeyi kazandigimda ilk işim öğretmenime gitmek oldu. O günü de anlattım kendisine. Arkadaşlarım yıllar sonra görüştüğümüzde sormuştu ” benim için ne demişti Fatma öğretmen? Hatırlıyor musun Gülşah diye ? ” 😊 pek kimseyi hatırlayamadım doğrusu.

Çocukluğumda hem çok başarili hem de çok iyi gözlemleri olan bir öğretmenim olduğu için çok şanslıyim. Şimdi bende onun izleri ışığında yürümeye çalışıyorum. Minnetle, şükranla Öğretmenimin ellerinden öpüyorum.

Gülşah Sermet Çezik, Okul Öncesi Öğretmeni

Fark yaratan öğretmeni: Fatma Yardibi , Öğretmen Kenan Gamsız İlkokulu , İzmir/ Karşıyaka