İREM KORAY

Mesleğimde yirminci yılımı yaşıyorum. Çok farklı öğretmenler tanıdım ama hiç biri beni babam kadar etkilemedi. Belki de öğretmen olmaya karar verişim de en büyük etkiye sahipti. Babam ile ilgili ya da dersime girdiği için öğretmenim ile ilgili beni etkileyen ben de fark yaratan çok fazla olay var aslında ama en çok etkileyen olay köye lise yapılmasındaki emeği olmuştu.
Muğla Fethiye İlçesinin Göcek mahallesinde o zamanlar orada lise yokken; arkadaşları ile birlikte o zamanlar köye lise yapmaya karar vermişler Köy halkı ve öğretmenler, öğrenciler birlikte yapmışlar liseyi. Babamlar sırtlarında çimento taşımışlar . Harç karmışlar ve başarmışlar. Bunun ile yetinmeyip öğrencilerine okul saatleri dışında ders çalışıyorlar mı diye kontrol etmişler. Çocuklar çok başarılı olmuşlar hala o zamanlardaki başarı günümüzde elde edilememiş.
Bu olayı babam derste anlattığında ben çok etkilendim. O zaman lise 3 ‘e gidiyordum. Öğretmen olacağım babam gibi deyip eğitim fakültesine gittim.
Her öğretmenler günü geldiğinde burnumun direği sızlar keşke babam hayatta olsa ve onun yolundan gidip öğretmen olduğumu görse derim.

Sevgiler.

İrem KORAY, sınıf öğretmeni